3.1/5 - (8 stemmen)
Beoordeel dit aquarium(8 stemmen)
Bekeken: 1899 keer

sbx rio180

Algemeen

Aquariummerk

juwel

Aquariumdecoratie
  • grind
  • gatensteen
  • pebble stones
  • buizen
Frustraties
  • een verrassende combinatie van diverse vissensoorten waarbij ik tracht om het zo sober mogelijk te houden maar wel de WOW! factor te bereiken
  • ik had eerst een kleinere bak maar door mijn voorkeur voor de cichliden ben ik nu naar een maatje groter
  • de vissen die nu in de grotere bak zitten zijn mee verhuisd ,ik heb nooit echt problemen ervaren met de diversiteit van soorten .
  • Malawi tanganyika en andere soorten leven zonder moeite naast elkaar
Irritaties/Problemen

algen en aanslag op de bladeren

Aquariumverlichting

tl

Aquariumafmetingen

101x50x55

Aquariumnaam

sbx rio180

Plannen

de volgend twee maten groter en als ik meer ervaring heb een zeeaquarium

Aquariumstijl

Cichliden aquarium

Tips
Waarom decoreren

eenvoudig en toch mooi

Waarom begonnen

stukje natuur in huis

Planten

Groei van planten

goed

Plantennamen
  • diverse anubias
  • lotusbol
  • varen
Plantstijl
  • anubias en de lotusbol
  • de anubias is de ideale plant in een cichlidenbak
  • de lotusbol zorgt als hij uitgroeit voor een prachtig bladerdek welke de lichtsterkte iets verminderd maar dit komt weer ten goede vd kleuren vd cichliden
Plantsupplementen

ferti sticks en eigen merk plantenvoeding van mijn lokale aquarium zaak

Dieren

Diernamen
  • malawi cichliden
  • chinese algeneter
  • indische modderkruiper
  • whitespot
  • batman slak
  • congo cichliden
Dieren voor de toekomst

ik heb nu wat ik wil

Dieren overleden
  • diverse in het begin door nitriet vergiftiging
  • daarna door onderlinge strijd
Favoriete dieren

Malawi cichliden een zeer kleurrijke vis , ongeacht welke soort met een heel eigen karakter

2 REACTIES

  1. Hoi bedankt voor je info ..
    Ik had hetgeen je me voorstelde idd al in mijn vorig aquarium gemaakt , het viel me echter op dat het merendeel vd
    cichliden echter constant in het vrije gedeelte zwommen .
    Ik ben toen , beetje laat ok , eens de soorten welke ik heb eens gaan bekijken op het gebied van hun leefgewoontes .
    Nu blijkt dat het merendeel van mijn vissen zich graag ophoudt in het open water .
    Daarom heb ik gekozen bij mijn nieuwe bak voor de opzet welke ik toon .
    Het is wel zo dat deze er pas 2,5 maanden staat en ik de nodige aanpassingen nog wil doen .
    Er zal in de toekomst nog zo’n steen bijkomen want losse stenen is niet echt mijn smaak gezien bijna elke cichliden bak deze opzet heeft .

  2. Hoi Shaky,
    Wat leuk dat je overgestapt bent naar een cichlidenaquarium! Het zijn inderdaad erg kleurrijke vissen, maar passen toch het beste in een speciaalaquarium  Ik zie dat je nu één grote steen hebt geplaats in je aquarium, maar het is ook heel erg leuk om stenen te stapelen. Hierdoor creëer je op een natuurlijke manier gaten en openingen waar je vissen doorheen kunnen zwemmen en kunnen schuilen en/of broeden. En…. Het geeft een natuurlijk diepte-effect in je aquarium! Als je besluit dit te doen is het toch nog even verstandig om je aquarium weer leeg te halen. Leg dan een dunne tempexplaat of rubbermat op de glasplaat en plaats daarop de stenen.

    Op deze manier wordt de druk van de stenen beter verdeeld en is de kans kleiner dat je glasplaat barst. Voeg daarna pas weer de bodembedekking toe! Als je cichliden namelijk gaan graven en door de zandverschuiving je stenen verschuiven (die bovenop het zand zouden staan), stort straks je hele bouwwerk in. Dus eerst stenen en dan de bodembedekking is een stuk veiliger! Ik ben benieuwd wat je nog van je aquarium gaat maken!

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in